Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego Logo Mobile
photo
Inne

Piękno z Mojej Farmy Urody

Podziel się

Piękno z Mojej Farmy Urody (Białystok)

Czy kosmetyki można zjeść? Te z firmy Bioplant Natura z Sochoń, k. Wasilkowa w większości tak. Na zdrowie!

„Moja Farma Urody” to marka produkująca kosmetyki, produkty spożywcze i surowce kosmetyczne stworzona przez firmę BioPlant Natura - założoną przez siostry Monikę i Martę pod patronatem ich mamy Ewy. [więcej o historii firmy i ich produktach spożywczych – tutaj – dop. red.].

Z San Francisco do Wasilkowa

Trzy kobiety w roku 2016 postanowiły połączyć swoje pasje, wiedzę, doświadczenie i poszerzyć rodzinne więzy o zawodowe. Produkcję oparły na rodzinnej farmie w Sochoniach, k. Wasilkowa, gdzie od 1989 r. ich mama Ewa zajmuje się uprawą ziół i innych roślin zgodnie z zasadami biodynamiki.

- Biologia interesowała mnie od dzieciństwa, ale bardziej pod kątem nauk ścisłych, analizy, struktury, właściwości – opowiada. - Dlatego wyjechałam na studia do Warszawy, na biotechnologię na SGGW. Studiowałam i pracowałam też w Dreźnie, Utrechcie w Holandii, aż trafiłam do San Francisco.

Tam pani Monika przez wiele lat pracowała w firmie farmaceutycznej, aż – ze względów osobistych - postanowiła na chwilę wrócić do Polski. – Chciałam parę rzeczy przemyśleć, odpocząć i wrócić do Kalifornii, gdzie żyje się naprawdę wspaniale! – opowiada.

Jednak podczas owego odpoczynku zaczął kiełkować pomysł na firmę opartą na rodzinnej farmie. I tak powstała „Moja farma urody”  wykorzystująca zioła i warzywa wyhodowane przez mamę pani Moniki i Marty.  A pani Monika postanowiła zostać w Polsce.

- Zaczęłyśmy od produkcji kosmetyków, potem przyszły produkty spożywcze a na końcu surowce kosmetyczne – wymienia Monika Górska.  - Okazało się, że jest nisza na rynku, że potrzebne są produkty naturalne, lokalne. Nasze takie były, a teraz dodatkowo mają certyfikat Bio.

Wszystko dla kobiet

Najważniejszym klientem w BioPlant Natura jest kobieta. To ona jest główną adresatką produktów firmy. Pod jej potrzeby powstają mieszanki ekstraktów ziołowych zatopione w olejach, octach, a także te w postaci suszu – jako napary do picia. To dla niej powstają surowce dedykowane firmom produkującym kosmetyki, głównie dla kobiet są też kosmetyki autorskie „Mojej farmy urody”.

- SKIN FOOD to określenie, które mówi iż na skórę powinniśmy nakładać tylko to, co możemy zjeść. Skóra to nasz największy organ chłonny, dlatego trzeba o niego dbać – namawia Monika Górska. - Wszystko, co na nią nakładamy trafia do naszego organizmu. Świetnym tego przykładem jest mika i aluminium obecne w preparatach przeciwsłonecznych. Mikrocząsteczki aluminium są obecne w naszym krwiobiegu już po pół godziny od nałożenia na skórę takiego preparatu! – wyjaśnia. – Dlatego, zadbałyśmy o to, by nasze produkty były bezpieczne, by można je było stosować wewnętrznie i zewnętrznie. Moje ukochane produkty to toniki na bazie naparów ziołowych i octu jabłkowego oraz olej konopny.

Pani Monika zdradza też swoją receptę na codzienną pielęgnację przy użyciu tego, co mamy pod ręką, w lodówce.

-  Jogurty, koniecznie przynajmniej dwa razy w tygodniu trzeba nakładać maseczkę z jogurtu naturalnego – zachęca. - Wspaniale rozjaśnia cerę i dostarcza skórze mnóstwo białka, aby była jak najdłużej młoda! Dodatkowo naturalnie zakwasza naskórek, przez co na skórze nie ma stanów zapalnych i jest ona piękna nawet bez makijażu.

Zdrowo i lokalnie

Przy produkcji swoich kosmyków i produktów spożywczych pani Monika bardzo podkreśla znaczenie lokalności, pochodzenia surowców.

-  Jestem zwolenniczką idei, że najlepsze dla człowieka jest to, co rośnie i jest wyprodukowane do 100 km od jego miejsca zamieszkania – wyjawia. – Ponadto, co jest dla mnie także istotne, dzięki temu nasze pieniądze zostają w naszym regionie i tworzymy tu miejsca pracy. Budujemy to, co nam bliskie.

Dlatego oleje tłoczone na zimno, które używane są w „Mojej farmie urody” jako baza do maceratów ziołowych, pochodzą z białostockiej olejarni „Szlachetne Smaki” [pisaliśmy o nich tu - dop.red.], a niektóre z surowców, których nie uprawia się w Sochoniach, dokupowane są w podlaskich „Darach Natury” [o nich piszemy tu – dop.red.].

- Staramy się jednak, by w naszych produktach było jak najwięcej naszych ziół i warzyw – podkreśla pani Monika. – To było moją intencją przy zakładaniu firmy: aby w jednym miejscu produkować, przetwarzać i sprzedawać.

Galeria

lead-image
lead-image
lead-image
lead-image
lead-image
Lokalizacja sklepu

Moja Farma Urody BioPlant Natura Sp. z o.o.

Rodzinna firma produkująca kosmetyki i surowce kosmetyczne (oraz produkty spożywcze) oparte na ekologicznych ziołach i olejach tłoczonych na zimno. Większość surowców używanych przy produkcji pochodzi z rodzinnego gospodarstwa prowadzonego zgodnie z zasadami biodynamiki (bez chemii, uwzględniając przy uprawie i pielęgnacji roślin wpływ faz księżyca). Połączenie tradycji i wiedzy z zakresu biotechnologii.

Tel. 574191784, e-mail: biuro/at/mojafarmaurody.pl

Strona internetowa (link zewnętrzny): https://mojafarmaurody.pl/

Strona na FB (link zewnętrzny): Moja farma urody sklep

 

Lokalizacja sklepu

Moja Farma Urody BioPlant Natura Sp. z o.o.

ul. Pszeniczna 16 C, 15-597 Białystok

wyznacz trasę
Forma działalności

Forma działalności

Zakład spożywczy

Gdzie kupię produkt

Gdzie kupię produkt

  • w sklepie internetowym
  • sprzedaż wysyłkowa i on-line
  • produkty obecne w wielu drogeriach internetowych i sklepach z bio produktami

Certyfikaty, wyróżnienia

eko66

Header