Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego Logo Mobile
img
Informacja

O stronie

Podziel się

Kim jesteśmy?

Dziękujemy za odwiedziny w oficjalnej, wojewódzkiej bazie produktów lokalnych. Strona prowadzona jest w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w ramach inicjatywy Podlaskiego Centrum Produktu Lokalnego. Znajdziecie tu Państwo sprawdzonych laureatów konkursów, zdobywców prestiżowych nagród i wyróżnień, jak też producentów mogących poszczycić się certyfikatami. Gromadzimy również informacje o producentach stosujących tradycyjne metody przetwórstwa. Stawiamy na żywność naturalną i wartościową pod względem odżywczym. Zamieszczamy informacje tylko o producentach, którzy:

- dopełnili wszelkich formalności - zarówno związanych z działalnością gospoodarczą (jeśli jest wymagana), jak też producent musi prowadzić działalność pod nadzorem Sanepidu lub inspekcji weterynaryjnej,
- przynajmniej część surowca pozyskują w regionie,
- z drobnymi wyjątkami nie stosują substancji dodatkowych (takich jak np. sztuczne konserwanty, wypełniacze),
- stale dążą do podnoszenia jakości swej oferty,
- identyfikują się z województwem podlaskim.
(szczegóły znajdują się w regulaminie załączonym na dole strony)

 

 

Nasza baza zawiera również dane kontaktowe, więc w wielu przypadkach produkty można zakupić bezpośrednio. Strona jest wyrazem praktycznego realizowania misji Podlaskiego Centrum Produktu Lokalnego, jaką jest wzrost dobrobytu mieszkańców obszarów wiejskich województwa podlaskiego oraz zapewnienie konsumentom dostępu do smacznych, świeżych, możliwie niedrogich i wartościowych pod względem odżywczym produktów rolnych i środków spożywczych, przy jednoczesnym poszanowaniu zasobów środowiska naturalnego.

 

Funkcjonalność

Zadbaliśmy o szerokie możliwości filtrowania treści - swego ulubionego producenta możesz znaleźć po kategorii, w układzie terytorialnym lub korzystając ze słownej wyszukiwarki. Producenci zostali też otagowani, dzięki temu łatwo można odnaleźć innych, tak samo oznaczonych. Zachęcamy też do skorzystania z opcji zaawansowanego wyszukiwania z wykorzystaniem filtrów - podobnych do tych, które stosowane są w popularnych portalach aukcyjnych. Mamy nadzieję, że nasz serwis przyda się konsumentom, restauratorom, dziennikarzom oraz wszystkim osobom odpowiedzialnym za zaopatrzenie w sieciach dystrybucji. Zwróć uwagę, że korzystając z "serduszka" możesz stworzyć listę ulubionych producentów i wydrukować sobie ich zestawienie.

 

Załączniki