Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego Logo Mobile
photo
dania i potrawy

Pyszna agroturystyka w Dolinie Biebrzy

Podziel się

Pełnia ciszy i smaku we Wroceniu (gm. Goniądz, pow. moniecki)

Wjeżdżając z drogi na teren gospodarstwa „Dolina Biebrzy” we Wroceniu witają nas drewniane domki – niegdysiejsze wiejskie spichlerze pieczołowicie odrestaurowane i przygotowane na przyjęcie gości. Dbałość o szczegół, smak, spójność estetyki budynków z pięknem przyrody  a przy tym świetne jedzenie – to wizytówki gospodarstwa państwa Dembowskich.

W głównej sali jadalnianej drewnianego domu położonego w centrum gospodarstwa gości wita – piec. Biały, kaflowy, z fajerkami, duchówką i piecem chlebowym.

- To połączone dwa piece: fizyczka z piecem chlebowym i płytą kuchenną. Zbudował go dla nas lokalny zdun. Oprócz tego, że daje ciepło, zapach drewna i ogrzewa atmosferę, gotujemy też na nim, pieczemy chleb. Robimy pokazy specjalnie dla gości, którzy chcą zobaczyć, jak kiedyś się gotowało w wiejskich kuchniach – opowiada nam Joanna Dembowska, właścicielka gospodarstwa, która oprócz tradycyjnej kuchni ma także nowoczesną, przestronną do przygotowywania posiłków dla gości. – Ten piec kradnie serca naszych klientów, a i my też lubimy się przy nim ogrzać.

Goście gospodarstwa „Dolina Biebrzy” mogą liczyć na śniadania, ale także obiady. Króluje kuchnia podlaska z wpływami zza wschodniej granicy.

- Gotuję najczęściej sama z pomocą teściowej. To tradycyjna kuchnia lokalna. Pieczemy placki, babkę, robimy soczewiaki  i pierogi oraz oczywiście kartacze. Smażymy tylko na smalcu, bo uważam, że ten tradycyjny sposób jest najsmaczniejszy i wcale nie taki niezdrowy. – objaśnia Joanna Dembowska. - Staram się używać produktów z regionu, jak choćby mąkę kupuję w małym młynie w pobliskim Dolistowie. Jest nieco ciemniejsza niż inne, ale świetna do rozmaitych pierogów czy  placków. Sery mam od zaprzyjaźnionej, domowej serowarni. Wędliny robimy sami, również je wędzimy, a mięso sprowadzamy z masarni Dziękonie, też niedalekiej, bo obok Moniek – zdradza. – Powidła czy marynaty także robię sama tradycyjnymi sposobami. Mój ulubiony dżem to ten z mirabelek – wskazuje na jeden ze słoiczków ustawionych na stole. -  Kompot też jest z tych małych śliwek. Są kwaśne, orzeźwiające, smak mają niepowtarzalny.

Na miejscu w gospodarstwie też można odpocząć. Widok Biebrzy leniwie płynącej tuż pod oknami, pomost spacerowy, widokowe wieże a nawet sauna w kształcie beczki nad brzegiem rzeki – to czeka na spragnionych odpoczynku, a przy tym ciszy i spokoju.

- W naszych pokojach i domkach nie mamy telewizorów ani radioodbiorników. Z dostępem do Internetu także bywa tu różnie, podobnie z zasięgiem telefonów komórkowych – wyjaśnia Pani Joanna.  - Ale naszym gościom i nam to nie przeszkadza, wręcz przeciwnie, to wielka zaleta tego miejsca.

Gospodarstwo Agroturystyczne „Dolina Biebrzy” jest beneficjentem funduszy PROW 2014-2020.

Galeria

lead-image
lead-image
lead-image
Lokalizacja sklepu

Gospodarstwo Agroturystyczne „Dolina Biebrzy” Joanna Dembowska

Urokliwe i pełne spokoju gospodarstwo z bezpośrednim dostępem do brzegu rzeki Biebrzy. Gości turystów w pokojach, domkach niezależnych (przerobionych ze starych wiejskich spichlerzy), oferuje także pole namiotowe. Na miejscu wypożyczalnia wodnego sprzętu oraz rozmaitych tratw; organizacja spływów. Wyżywienie gości oparte na produktach lokalnych, swojskie wędliny, sery, powidła, kompoty, tradycjne podlaskie dania obiadowe. 

Tel. kom.: 603 078 051

Link do strony: https://www.dolinabiebrzy.pl

Strona na FB: Dolina Biebrzy

Lokalizacja sklepu

Gospodarstwo Agroturystyczne „Dolina Biebrzy” Joanna Dembowska

Wroceń 44 19-110 Goniądz

wyznacz trasę
Forma działalności

Forma działalności

Agroturystyka

Gdzie kupię produkt

Gdzie kupię produkt

Potrawy i produkty autorstwa właścicielki gospodarstwa - dostępne na miejscu w formie wyżywienia, bądź z dowozem dla gości korzystających z wypraw rowerowych, kajakowych, spływów tratwą - organizowanych przez gospodarzy.

Certyfikaty, wyróżnienia

199_green-velo

Materiały dodatkowe

"Tym żyje wieś" - wydanie specjalne

[fragment audycji]

Wideo

Header