Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego Logo Mobile
photo
dania i potrawy

Tulone - makarony od serca

Podziel się

Pasja i jakość - makarony Tulone (Białystok)

Do produkcji świeżego makaronu używają mąki z Italii, ale do pierogów, czy kopytek – od podlaskich producentów. Podobnie jaja – tylko z Podlasia. Współpracują z szefami kuchni z Białegostoku, Warszawy i Sycylii. Światowo, ale i po podlasku: z sercem na dłoni i talerzem wypełnionym po brzegi.

Tulone to marka makaronów produkowanych w Zakładzie Aktywności Zawodowej „Wytwórnia”, prowadzonym przy ul. Octowej w Białymstoku przez Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Społecznych „Alpi”. Pracują w nim przede wszystkim osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

Tajemnica smaku makaronów i innych mącznych produktów Tulone tkwi zarówno w recepturze, jak i surowcach używanych do produkcji. Recepturę świeżych makaronów pracownicy Wytwórni wypracowali z szefem kuchni Giancarlo Russo, Sycylijczykiem, który w Warszawie prowadzi swoje Studio Kulinarne Giancarlo.

- Zaprosiliśmy naszego przyjaciela z Sycylii Giancarlo Russo, aby nas wsparł wiedzą o włoskim makaronie. Przyjeżdżał do nas na kilkudniowe szkolenia – tłumaczył Piotr Bendiuk, prezes ALPI podczas uroczystości otwarcia zakładu wiosną 2019 r..

Szkolenia u włoskiego mistrza przeszli zarówno pracownicy, jak i instruktorzy i to kilkukrotnie. Oprócz doskonalenia procesu produkcji makaronu uczyli się także przygotowywania sosów oraz ich doboru do kształtu makaronu. Szkolili się też u Pawła Fabisia, szefa kuchni i właściciela warszawskiej restauracji Mąka i Woda a także podczas „Kursu dla kucharzy - Azjatyckie pierożki i makarony”. Współpracują też z szefami białostockich restauracji, m.in. z szefem trattorii „Czarna Owca” Grzegorzem Chlebowiczem - wypracowali recepturę makaronu ramen używanego do japońskiej zupy w typie rosołu.

Do produkcji swoich wyrobów w „Wytworni” używa się surowców najwyższej jakości: do makaronu świeżego i ravioli - mąki semoliny durum, do kopytek i pierogów - mąki typu „00”, a do ramenu mąki pszennej od lokalnych producentów. Z Podlasia są też jajka i warzywa. A do świeżych makaronów używają tylko filtrowanej wody.

„Wytwórnia” produkuje obecnie ok. 10 rodzajów makaronów: jajeczne i bezjajeczne, ze szpinakiem, pomidorami a nawet kakao.

- Mamy duże zainteresowanie naszym produktem, bo jest bardzo wysokiej jakości. Kontaktują się z nami restauracje z Warszawy, Poznania, ale też Białegostoku – mówi Piotr Bendiuk. 

Fot.:fb/Tulone

 

 

 

 

 

 

 

Galeria

lead-image
lead-image
lead-image
Lokalizacja sklepu

Zakład Aktywności Zawodowej „Wytwórnia”

„Wytwórnia” w ramach stworzonej marki „Tulone” produkuje świeże makarony, ravioli, kopytka. Ponadto przygotowuje też inne dania obiadowe pod usługi cateringowe i jako codzienne posiłki dowożone do białostockich firm, urzędów i rozmaitych instytucji.

Tel. 790 705 605, e-mail: sprzedaż/at/alpi.org.pl

Link do strony: tulone.pl

Link do strony: alpi.org.pl

Strona na FB: @tulonebialystok

Strona na FB: @TWISALPI

Lokalizacja sklepu

Zakład Aktywności Zawodowej „Wytwórnia”

ul. Octowa 2A, 15-399 Białystok

wyznacz trasę
Forma działalności

Forma działalności

Gastronomia i catering

Gdzie kupię produkt

Gdzie kupię produkt

Sprzedaż na miejscu w zakładzie (ul. Octowa), przez zamówienia telefoniczne pod nr tel. 790 705 605. Zamówienia można składać bieżącego dnia do godz. 15.00, aby otrzymać zamówienie kolejnego dnia lub w następnych dniach w danym tygodniu. Zamówienia dowożone są w godz. 12.00-14.00

 

Header