Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego Logo Mobile
photo
dania i potrawy

Villa Tradycja - w nazwie i menu

Podziel się

Podlaskie smaki w Villa Tradycja (Białystok)

- Nazwa zobowiązuje, bo skoro tradycja w nazwie, to musi być i na stole – śmieje się Ewelina Walania, menadżerka restauracji i hotelu przy ul. Włókienniczej 5 w Białymstoku. –  Od lat stawialiśmy na kuchnię tradycyjną, nie jest nam obca. Pieczemy swoje ciasta, mamy swoje wędliny, korzystamy z lokalnych serów.

Jednak menu w mieszczącej się w Villa Tradycja restauracji o nazwie „Pasja” w 2019 r. uległo znaczącej zmianie. Pojawiły się w nim nazwy miejscowości z różnych stron Podlaskiego związane z produktami wpisanymi na prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi  - Listę Produktów Tradycyjnych.

- Wystartowaliśmy do przetargu na catering dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, w którym jednym z wymogów było użycie w proponowanym menu właśnie tych tradycyjnych produktów – wyjaśnia Pani Ewelina. – Jak głębiej w to weszliśmy, poznaliśmy całą gamę tych smaków i przede wszystkim tych wspaniałych ludzi, którzy je tworzą, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie ich na co dzień do naszej restauracji.

Villa Tradycja przetarg wygrała. Przygotowuje na potrzeby podlaskiego urzędu catering na rozmaite spotkania z udziałem zagranicznych i krajowych gości marszałka. Zmienione menu Restauracji „Pasja” cieszy natomiast podniebienia gości odwiedzających lokal przy ul. Włókienniczej.

- Furorę robi kociołek cygański, sałaty z boczkiem z Ejszeryszek czy ciasta podawane z lekko podgrzanym Miodem Augustowskim, bądź z Lipcem Białowieskim – zdradza Pani Ewelina.

W menu restauracyjnym Villi Tradycja możemy znaleźć również: kartacze z okrasą i kapustą kiszoną z Suwalszczyzny, sałaty z serem podlaskim suszonym, placki ziemniaczane z sosem z grzybów suszonych nadbużańskich; krem z białych warzyw z kumpiakiem podlaskim (rodzaj wędliny); makaron ze szpinakiem, kurczakiem i klinkiem dąbrowskim (twaróg); do wielu potraw podawany jest kiszony ogórek narwiański, bądź Kruszewski ogórek herbowy a na deser m.in. Marcinek hajnowski.

W karcie menu goście mogą przeczytać opis każdego z produktów tradycyjnych używanych w kuchni tak, by oprócz smaku, poznali też kawałek jego historii. - To menu wyróżnia nas teraz nie tylko spośród restauracji w regionie, ale też i w Polsce. Nasi goście polecają nas innym ze względu właśnie na naszą tradycyjną i podlaską kuchnię – mówi Pani Ewelina.

Galeria

lead-image
lead-image
lead-image
Lokalizacja sklepu

Villa Tradycja - Probart Sp. z o.o.

Villa Tradycja to hotel i restauracja „Pasja” w centrum Białegostoku. Oferuje menu tradycyjne oparte na podlaskich produktach dla klientów indywidualnych, jak też w formie cateringu dla firm i instytucji. Zapewnia obsługę imprez okolicznościowych, rodzinnych i firmowych.

Tel: 695 054 180, marketing/at/villatradycja.pl

Link do strony: villatradycja.pl

Strona na FB: villatradycja

Lokalizacja sklepu

Villa Tradycja - Probart Sp. z o.o.

ul. Włókiennicza 5, 15-464 Białystok

wyznacz trasę
Forma działalności

Forma działalności

Gastronomia i catering

Gdzie kupię produkt

Gdzie kupię produkt

Na miejscu w restauracji "Pasja"; zamówienia i catering pod nr tel.: 85 6526520;

 

Certyfikaty, wyróżnienia

W ofercie restauracji znajdują się dania zarejestrowane na Liście Produktów Tradycyjnych (w tym babka ziemniaczana, kiszka ziemniaczana oraz kartacze) - [link do serwisu zewnętrznego]. Restauracja pozyskuje również wiele produktów bezpośrednio od producentów.

lpt66b

Header