Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego Logo Mobile
photo
miody

Pasieka Apisfera

Podziel się

Rodzinna Pasieka Apisfera (Trześcianka, gm. Narew, pow. hajnowski)

Pan Jarosław zainteresował się pszczołami pod koniec szkoły podstawowej. – W 2003 roku w sąsiedztwie zmarł pszczelarz. Od jego spadkobiercy kupiliśmy trochę pszczół i tak zaczęła się nasza pszczelarska przygoda – opowiada pan Jarosław.

Dziś swoją pasiekę prowadzi z żoną Iwoną i dziećmi. Pytany o podział zadań odpowiada: – Jeśli chodzi o pracę przy pszczołach w terenie, to zajmuję się nimi ja. Natomiast żona i dzieci zajmują się wirowaniem i konfekcjonowaniem miodu.

W zależności od potrzeb i pożytków część pasieki państwa Topolańskich bywa przewożona. Natomiast jeśli stacjonarnie pożytki są wystarczające, to wtedy nie ma potrzeby przewożenia uli.

Państwo Topolańscy pozyskują miody, pyłek, pierzgę i propolis. – Wybór miodów jest bardzo duży, właściwie nie mamy tylko miodu akacjowego. Czasami udaje nam się zebrać taki niszowy miód z pszeńca leśnego – mówi pan Jarosław. – Część uli jest zlokalizowana w Puszczy Białowieskiej. Stamtąd pozyskiwany jest miód malinowy puszczański i lipiec białowieski – mówi pszczelarz.

– Nasz miód jest surowy, jest rozlewany na zimno. Jeżeli musimy go grzać, to tylko do takiej temperatury, żeby nie utracił enzymów pszczelich – mówi pan Topolański.

Produkty z Pasieki „Apisfera” można kupić bezpośrednio u właścicieli, a także podczas biesiad miodowych w Tykocinie i Kurowie oraz na innych tego typu imprezach. Prowadzona jest także sprzedaż wysyłkowa. – Miody kupują od nas klienci w kraju, a także za granicą – mówi pan Jarosław.

 

 

Galeria

lead-image
lead-image
lead-image
Lokalizacja sklepu

Iwona i Jarosław Topolańscy - Pasieka Apisfera

Pasieka prowadzona przez całą rodzinę: pszczołami zajmuje się tata a wirowaniem, rozlewaniem i etykietowaniem miodu - mama i dzieci. Państwo Topolańscy pozyskują miody ( w tym słynnego Lipca Białowieskiego), pyłek, pierzgę i propolis. Biorą udział w akcji Samorządu Województwa Podlaskiego promującej markę "Miód Podlaski" a prowadzonej przez Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego.  

Tel. 600 632 569, 668 854 088

e-mail: itopolanska1/at/wp.pl

Lokalizacja sklepu

Iwona i Jarosław Topolańscy - Pasieka Apisfera

Trześcianka 44, 17-210 Narew

wyznacz trasę
Forma działalności

Forma działalności

Sprzedaż i dostawy bezpośrednie

Gdzie kupię produkt

Gdzie kupię produkt

 

  • na miejscu w pracowni po uprzednim kontakcie telefonicznym
  • na biesiadach miodowych 

Header