Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego Logo Mobile
photo
miody

Pasieka pana Jana

Podziel się

Miody pana Jana (Koszele, gm. Orla, pow. bielski)

Koszele to niewielka wieś położona w gminie Orla. Tutaj swoją pasiekę prowadzi pan Jan Goworko. O zostaniu pszczelarzem myślał już ponad 20 lat temu, jednak swoje marzenie zrealizował dopiero w 2012 r.

– Pszczelarstwo to moje hobby, które pozwala mi pożytecznie spędzać czas – mówi pan Jan.

Pasieka pana Jana jest stacjonarna. Pracują w niej 22 pszczele rodziny rasy kraińskiej. Pan Goworko pozyskuje miód, wosk i propolis. – W zależności od sezonu mam na początku miód mniszkowo-rzepakowy, następnie akacjowy, potem lipowy. Czasami są jeszcze inne miody, na przykład gryczany. Bywa spadziowy, ale to zależy od pogody. Jeśli pszczoły coś jeszcze przyniosą, to jest to wielokwiat – opowiada pszczelarz.

Produkty z pasieki pana Jana można kupić bezpośrednio w pasiece lub w Białymstoku. – W pasiece jestem jeden, dwa dni w tygodniu. Natomiast w Białymstoku mam zorganizowany system sprzedaży. Najlepiej zadzwonić i się umówić – dodaje pan Jan.

 

 

Galeria

lead-image
lead-image
lead-image
Lokalizacja sklepu

Pasieka Jan Goworko

Niwielka pasieka w gm. Orla. W ofercie miody odmianowe, jednak głównie wielokwiat. Pszczelarz bierze udział w akcji Samorządu Województwa Podlaskiego promującej markę "Miód Podlaski" a prowadzonej przez Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego.  

 Tel.: 600 411 821

e-mail: jangoworko/at/wp.pl

 

Lokalizacja sklepu

Pasieka Jan Goworko

Koszele 1A, 17-106 Orla

wyznacz trasę
Forma działalności

Forma działalności

Sprzedaż i dostawy bezpośrednie

Gdzie kupię produkt

Gdzie kupię produkt

  • stacjonarnie na miejscu
  • z dowozem np. do Białegostoku
  • zawsze po uprzednim kontakcie telefonicznym 

Header