Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego Logo Mobile
photo
zioła i przyprawy

Zioła dla zdrowia z Darów Natury

Podziel się

Zioła i herbaty ziołowe z Korycin (gm. Grodzisk, pow. siemiatycki)

Już od lat 90-tych XX wieku Mirosław Angielczyk, właściciel firmy Dary Natury dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z miłośnikami ziół. Firma powstała w Korycinach (pow. siemiatycki). Otoczona lasami, łąkami jest oazą spokoju i zielarskich doświadczeń.

Charakterystyczne dla produktów Darów Natury jest pochodzenie ziół, w miarę możliwości w większości z województwa podlaskiego ( w tym zwłaszcza z sąsiadujących z Darami Natury Lasów Nadleśnictwa Rudka), ale też innych rejonów Polski. Firma prowadzi bowiem skup ziół i produktów pochodzenia ekologicznego. Jest także producentem wielu ziołowych gatunków. Ważną rolę w Darach Natury odgrywają też zbieracze ziół (obecnie współpracuje z firma ok. 300 osób), których firma w wiekszości samodzielnie przeszkoliła, aby zadbać o surowce jak najlepszej jakości.

Mirosław Angielczyk ziołami zainteresował się jako chłopiec, podpatrując pasje swojej babci Józefy a także wielu starszych mieszkanek wsi. Sam też zbierał zioła, sprzedawał na skupie, by móc kupować kolejne podręczniki botaniki. Dzięki nim został laureatem olimpiady wiedzy rolniczej i bez egzaminów dostał się na studia. Po skończeniu studiów na warszawskiej SGGW, mężczyzna postanowił otworzyć własną, najpierw jednoosobową firmę zajmującą się przede wszystkim zbieraniem i sprzedażą ziół. Po latach firma się rozrosła, zajmuje się dziś także działalnością edukacyjną, a także badawczą we współpracy z Zakładem Roślin Leczniczych SGGW w Warszawie.

- Jak kończyłem szkołę podstawową marzyłem, by być przyrodnikiem, zawsze marzyłem, żeby stworzyć ogród z moją roślinną kolekcją.  I udało się! Powstał Podlaski Ogród Ziołowy, który w 2011 r. zamienił się w ogród botaniczny z roślinami leczniczymi. Mamy teraz największą kolekcję takich roślin w Polsce – opowiadał w reportażu TVP 3 Białystok Mirosław Angielczyk. 

Dary Natury to nie tylko zioła. Firma dysponuje dużym asortymentem olejów. Ze względu na ich różnorodność, poświęcamy im osobny wpis [link wewnętrzny]

Fot. producenta.

Galeria

lead-image
lead-image
lead-image
Lokalizacja sklepu

Mirosław Angielczyk Dary Natury

Bardzo szeroka oferta ziół jednorodnych, suszów owocowych oraz mieszanek ziołowych na rozmaite dolegliwości oraz wsparcie odporności organizmu. Zioła produkowane na miejscu, zbierane przez zbieraczy i skupowane. Ręcznie selekcjonowane i pakowane. Receptury autorskie bazujące na wielowiekowej tradycji Podlasia.

Strona na FB: Dary Natury Koryciny

Strona na FB: Ziołowy Zakątek

 

 

Lokalizacja sklepu

Mirosław Angielczyk Dary Natury

Koryciny 73; 17-315 Grodzisk, Tel. kom.: 85 672 32 32, tel./fax: 85 656 83 64; e-mail: biuro/at/darynatury.pl

wyznacz trasę
Forma działalności

Forma działalności

Zakład spożywczy

Gdzie kupię produkt

Gdzie kupię produkt

Produkty dostępne są w Korycinach poprzez funkcjonujący przy firmie ośrodek edukacyjny "Ziołowy Zakątek". Produkty można nabyć poprzez - link do strony: www.ziolowyzakatek.sklep.pl

Ponadto producent na swojej stronie internetowej udostępnia wyszukiwarkę, dzięki której można odszukać najbliższy sklep stacjonarny. Przebywając w Warszawie warto też odwiedzić firmową - link do strony: Pijalnię Ziół i sklep przy ul. Mokotowskiej 19 (wejście od ul. Marszałkowskiej).

 

Certyfikaty, wyróżnienia

Producent posiada certyfikat ekologiczny m. in. na dziesiątki ziół oraz ich mieszanek. Firma zdobyła wiele nagród i wyróżnień w plebiscytach i konkursach - w tym jako uczestnik targów i wystaw (np. „Ulubiona Marka Polaków / Polek 2017”, uczestnik tygodnia podlaskiego podczas Wystawy Światowej EXPO 2015 w Mediolanie).

Centrum edukacji "Ziołowy Zakątek" działające przy firmie został też laureatem Podlaskiej Marki 2012. "Ziołowy Zakątek" jest aktywnym uczestnikiem Podlaskiego Szlaku Kulinarnego. Firma była też inicjatorem zarejestrowania - link do zewnętrznej strony: Nadbużańskiej kawy żołędziówki na Liście Produktów Tradycyjnych. Wiele produktów korzysta ze znaku "Produkt Polski".

eko66 lpt66b pmr icon_03-polish-product szlak_66c 199_green-velo

Materiały dodatkowe

Ziołowa pasja

Zapraszamy do obejrzenia filmu o ziołowej pasji Pana Mirosława Angielczyka, który powstał przy okazji Wystawy Światowej EXPO 2015 w Mediolanie.

Wideo

Header