Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego Logo Mobile
photo
oleje

Ekologiczne oleje z Korycin

Podziel się

Ekologiczne oleje z Korycin (gm. Grodzisk)

Firma Dary Natury stworzona w latach 90-tych XX w. w Korycinach (gm. Grodzisk) przez Mirosława Angielczyka początkowo stawiała głównie na tradycje związane z zielarstwem. On sam, związany z zielarstwem od wczesnego dzieciństwa, postanowił ze swojej pasji uczynić biznes.

Dziś jest jednym z największych pracodawców w powiecie siemiatyckim a firma rozszerzyła swoją działalność. Jest dział badawczy z laboratorium i ogrodem botanicznym z największą w Polsce kolekcją roślin leczniczych; zajęcia edukacyjne prowadzone są w ośrodku pod nazwą Ziołowy Zakątek; wiele drewnianych budynków, które można zobaczyć w Korycinach to oryginalne drewniane budownictwo z wiejskim wyposażeniem sprzed lat. W Korycinach funkcjonuje także restauracja i centrum konferencyjne.

Dary Natury poszerzyły także swoją ofertę produktową. Oprócz ziół i mieszanek można tu się zaopatrzyć również w eko soki, octy, przetwory ale także oleje.  

Większość olejów z Korycin zostało objętych certyfikatem ekologicznym. Wszystkie są tłoczone na zimno, aby zachować jak najwięcej walorów odżywczych. Wśród nich są takie hity jak: olej lniany, z lnianki, z pestek dyni, z nasion ostropestu plamistego, z dzikiej róży a nawet nasion marchwi czy olej z dodatkiem ekstraktu z lubczyku. W obowiązkowych ciemnych butelkach o różnych pojemnościach, smakowe ale też traktowane jako suplement diety. 

Ziołom z Darów Natury - ze względu na ich różnorodność i bogatą ofertę - poświęciliśmy osobny wpis [link wewnętrzny].

Fot. producenta.

Galeria

lead-image
lead-image
lead-image
Lokalizacja sklepu

Mirosław Angielczyk Dary Natury

Firma usytuowana w lesistym terenie w gm. Grodzisk. W swojej ofercie ma wiele produktów, w tym także olei: smakowych, jednorodnych, z dodatkami. Wszystkie są tłoczone na zimno, a większość z nich może poszczycić się certyfikatem ekologicznym.

Tel. kom.: 856723232; tel./fax: 85 656 83 64; e-mail: biuro/at/darynatury.pl

 

Lokalizacja sklepu

Mirosław Angielczyk Dary Natury

Koryciny 73; 17-315 Grodzisk

wyznacz trasę
Forma działalności

Forma działalności

Zakład spożywczy

Gdzie kupię produkt

Gdzie kupię produkt

Produkty dostępne są w Korycinach poprzez funkcjonujący przy firmie ośrodek edukacyjny "Ziołowy Zakątek". Produkty można nabyć poprzez sklep on-line (link do strony): www.ziolowyzakatek.sklep.pl

Ponadto producent na stronie udostępnia wyszukiwarkę, dzięki której można odszukać najbliższy sklep stacjonarny.

 

 

 

 

Certyfikaty, wyróżnienia

Firma zdobyła wiele nagród i wyróżnień w plebiscytach i konkursach - w tym jako uczestnik targów i wystaw (np. „Ulubiona Marka Polaków / Polek 2017”). Centrum edukacji "Ziołowy Zakątek" działający przy firmie został też laureatem Podlaskiej Marki Roku 2012.  "Ziołowy Zakątek" jest aktywnym uczestnikiem Podlaskiego Szlaku Kulinarnego. Wiele produktów korzysta ze znaku "Produkt Polski".

 

eko66 pmr szlak_66c

Materiały dodatkowe

Żródło inspiracji

Pan Mirosław Angielczyk - szef Darów Natury - jest nie tylko producentem, lecz również pasjonatem Podlasia. Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym zdradza źródła swoich inspiracji.

Wideo

Header