Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego Logo Mobile
photo
miody

Pasieka Muczyńskich

Podziel się

Produkty z Gospodarstwa Pszczelarskiego Muczyńscy w Reszkach (gm. Bargłów Kościelny)

Nowoczesna, chociaż niewielka pasieka zlokalizowana w malowniczych rejonach Ziemi Augustowskiej może poszczycić się wielopokoleniową tradycją.

- Początek naszej przygody z pszczelarstwem przypada na rok 1947. Wtedy dziadek Antoni kupił jeden ul i osadził w nim rój pszczół. Coraz bardziej zafascynowany życiem tych owadów, w kolejnych latach już sam budował nowe ule i powiększył pasiekę do ok. 60. Pszczelarstwo było jego hobby. Na co dzień prowadził zwykłe gospodarstwo rolne, w tym także szkółkę sadowniczą. Do dzisiaj czerpiemy korzyści z posadzonych przez niego starych odmian jabłoni – pisze na stronie pasieki Pan Dominik, najmłodszy pszczelarz w rodzinie, a jednocześnie filar ds. technicznych oraz rodzinny spec od reklamy internetowej.

Pasieka zlokalizowana jest w Reszkach, 20 km od Augustowa, w południowo-wschodnim krańcu Pojezierza Ełckiego, na skraju Puszczy Augustowskiej, a od południa sięga do obszarów bagiennych Kotliny Biebrzańskiej. Wszystkie miody pochodzą z własnej produkcji – a właściwie z produkcji pszczół Państwa Muczyńskich.

- Nasze gospodarstwo ma charakter całkowicie rodzinny i pokoleniowy, a ja mam zaszczyt być trzecim pokoleniem zaangażowanym w produkcję  – informuje nas Pan Dominik. - Ule prowadzimy wspólnie z rodzicami, czyli Joachimem i Jadwigą, a wszystkich nas przyuczał dziadek, a właściwie pradziadek Antoni. Wszystkie produkty, które sprzedajemy pochodzą wyłącznie z naszego gospodarstwa, od naszych pszczół. Dzięki temu jesteśmy w stanie utrzymać najwyższą jakość miodu. Tak było zawsze i tę tradycję pragniemy zachować. Jesteśmy z tego dumni - podkreśla.

W ofercie znajduje się szeroki wybór miodów: wielokwiatowych, rzepakowych, nektarowo-spadziowych oraz specyficznych dla okolicy miodów łąkowo-bagiennych. Producenci w ciągu sezonu na co dzień obcują z dziką przyrodą, gdyż pasieki stawiają najczęściej w miejscach nieuczęszczanych przez ludzi (np. miód łąkowo-bagienny pochodzi z pasiek usytuowanych w środku terenów zamkniętych Biebrzańskiego Parku Narodowego).

Miody również w formie kremowanej – technika przygotowywania miodów kremowych polega na wykonywaniu mechanicznych czynności na miodzie, aż do momentu krystalizacji. Zapobiega to tworzeniu się grubych kryształków. Dzięki temu miód ten nie krystalizuje na twardo.

Galeria

lead-image
lead-image
lead-image
Lokalizacja sklepu

Gospodarstwo Pszczelarskie Muczyńscy

Pasieka oferuje tradycyjny miód augustowski w różnorodnych odmianach – również łąkowo-bagienny. Do nabycia również produkty pszczele (propolis, pierzga, pszczeli pyłek kwiatowy) oraz świece.

Tel. kom.: 794757243; e-mail: pasieka/at/muczynscy.pl;

Link do strony internetowej: www.muczynscy.pl

Strona na FB (link zewnętrzny): PasiekaMuczynscy

Lokalizacja sklepu

Gospodarstwo Pszczelarskie Muczyńscy

Reszki 50; 16-320 Bargłów Kościelny

wyznacz trasę
Forma działalności

Forma działalności

Sprzedaż i dostawy bezpośrednie

Gdzie kupię produkt

Gdzie kupię produkt

Produkty można nabyć bezpośrednio przy pasiece w Reszkach, na imprezach plenerowych i jarmarkach odbywających się sezonowo na terenie północno-wschodniej Polski. Sprzedaż prowadzona jest regularnie na bazarach w Augustowie, Suwałkach i Grajewie

Augustów, ul. Nowomiejska – każdy wtorek oraz piątek

Suwałki, ul. Bakałażewska – każda sobota

Grajewo, ul. Dworna – każdy piątek

Pasieka prowadzi również sprzedaż wysyłkową.

Certyfikaty, wyróżnienia

W gospodarstwie wytwarzany jest Miód augustowski, zarejestrowany na ministerialnej Liście Produktów Tradycyjnych - [link do serwisu zewnętrznego].
Producenci mogą pochwalić się odznaczeniami na kiermaszach za wiele produktów oraz odznaczeniami Polskiego Związku Pszczelarskiego. Gospodarstwo pasieczne prowadzone przez mistrza pszczelarskiego.

lpt66b

Materiały dodatkowe

Pozyskiwanie miodu w pasiece Muczyńskich

Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym Pan Joachim Muczyński opowiada o pracy w swoim rodzinnym gospodarstwie pszczelarskim oraz pokazuje metody pozyskiwania produktów pszczelich. Na uwagę zasługuje wyjątkowo profesjonalnie zorganizowane miejsce produkcji.

Fragment filmu zrealizowanego na potrzeby serwisu wszechnica.org, na zlecenie Fundacji Wspomagania Wsi. Sierpień 2010 rok. Produkcja: filmik.com.pl

Wideo

Header