Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego Logo Mobile
photo
miody

Pasieka NorBEE

Podziel się

Pasieka NorBEE (Bacze Mokre, gm. Zambrów, pow. zambrowski)

– Będąc małym chłopcem, wiedziałem, że pszczelarstwo jest częścią mojej rodziny. Moja babcia, wujkowie, stryjowie od zawsze obcują z pszczołami. Jedni hobbystycznie, inni zawodowo. Pomoc przy pszczołach od najmłodszych lat sprawiała mi dużą przyjemność i dawała satysfakcję – opowiada Norbert Czupowski.

Sezon w sezon uczestniczył w pracach w pasiecie. Przede wszystkim pomagał babci, która przy podeszłym wieku potrzebowała wsparcia przy około 50-rodzinnej pasiece.
– Następnym ważnym krokiem było przejęcie pasieki po zmarłym wuju – dodaje. – I tak w 2015 r. zacząłem gospodarować samodzielnie na swojej pasiece.

Odmianowe i wzbogacane

Obecnie pasieka liczy 150 rodzin i jest pasieką zawodowo-hodowlaną. Pozyskuje się z niej miody: wielokwiatowy, mniszkowy, rzepakowy, lipowy, nektarowo-spadziowy i akacjowy. Dostępne są także miody kremowane z dodatkami. Wszystkie produkty można kupić poprzez stronę internetową pasieki.

W pasiecie pana Norberta można też kupić matki użytkowe nieunasienione i unasienione (naturalnie i sztucznie) a także odkłady i pakiety pszczele.
– Od 2019 roku został otwarty program hodowlany w Krajowym Centrum Hodowli Zwierząt w Warszawie dla naszej linii krzyżowniczej pszczół krainka NB, która to jest bazą hodowlaną w naszej pasiece – mówi pan Norbert.

– Pszczoły w naszej pasiece mają idealne warunki do życia, prawidłowego funkcjonowania i rozmnażania się. Naszą rolą jest zapewnienie im nowych, sterylnych uli, bazy pożytkowej, sterylnej węzy pszczelej, którą sami produkujemy, stosowanie zabiegów leczniczych, mających na celu utrzymanie rodzin pszczelich w zdrowiu przez cały rok. W zamian za to, pszczoły odwdzięczają nam się pełnowartościowym miodem oraz plennością – podkreśla pszczelarz.

Z pokolenia na pokolenie

 W 2021 roku pan Norbert założył firmę „Norwood”, która zajmuje się produkcją uli oraz sprzętu pszczelarskiego. - Dzięki temu możemy wykonywać ule najwyższej jakości według potrzeb naszej pasieki oraz też oferować je innym pszczelarzom – mówi pan Czupowski i podkreśla:

– Obowiązki związane z pracą pasieczną wykonywane są wyłącznie przez członków rodziny. W związku z tym Pasieka Norbee jest gospodarstwem przepełnionym miłością do pszczół, która jest przekazywana z pokolenia na pokolenie – podsumowuje pszczelarz.

 

Galeria

lead-image
lead-image
lead-image
Lokalizacja sklepu

Norbert Czupowski - Pasieka Norbee

Rodzinna pasieka, w której miłość do pszczół i pszczelarzenia przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. W ofercie miody surowe i kremowane, odmianowe oraz z dodatkami.  Pszczelarz bierze udział w akcji Samorządu Województwa Podlaskiego promującej markę "Miód Podlaski" a prowadzonej przez Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego.  

Tel. 505 972 672

e-mail: norbertczupowski/at/gmail.com

Strona internetowa (link zewnętrzny): norbee.pl

Strona na FB (link zewnętrzny):

Lokalizacja sklepu

Norbert Czupowski - Pasieka Norbee

Bacze Mokre 2A, 18-300 Zambrów

wyznacz trasę
Forma działalności

Forma działalności

Sprzedaż i dostawy bezpośrednie

Header