Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego Logo Mobile
photo
miody

Miody znad bagna

Podziel się

Miody znad bagna (Sejny, pow. sejneński)

Pan Zdzisław zajął się pszczelarzeniem, kiedy przeszedł na emeryturę w 2015 r.  – Wcześniej pasiekę miał teść, ale nie miałem możliwości ani chęci, by zająć się pszczołami. Bardzo lubię miód i pomyślałem, że na emeryturze znajdę czas na to zajęcie – mówi pan Zdzisław.

Pasieka pana Daniłowicza liczy 20 pszczelich rodzin i jest pasieką stacjonarną. – Stoi wśród pól i lasów, między wsiami Gawieniańce i Żegary, przy „Bagnie Żegarskim” na obszarze Natura 2000. Jest tu sporo pożytków – opowiada pan Zdzisław. - Mniszek na wiosnę, później lipa. Sieję też grykę i facelię. Przymierzam się też do posiania przegorzanu. To dość ciekawa roślina, która charakteryzuje się dużą wydajnością miodową. Co ważne, w pobliżu mojej pasieki nie ma pól uprawnych, gdzie stosowano by opryski – stwierdza pszczelarz.

Miody pana Zdzisława to wielokwiaty z domieszką wspomnianych wyżej pożytków. – Moje miody są przeznaczone głównie na potrzeby własne i rodziny. Nadwyżki kupują znajomi. Pozyskuję też pyłek pszczeli, ale również na własne potrzeby – mówi pan Daniłowicz.

Galeria

lead-image
lead-image
lead-image
Lokalizacja sklepu

Pasieka - Zdzisław Daniłowicz

Pszczelarz bierze udział w akcji Samorządu Województwa Podlaskiego promującej markę "Miód Podlaski" a prowadzonej przez Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego.  

Tel. 512 258 305

e-mail: dan119/at/wp.pl

Lokalizacja sklepu

Pasieka - Zdzisław Daniłowicz

ul. Zawadzkiego 12/27, 16-500 Sejny

wyznacz trasę
Forma działalności

Forma działalności

Sprzedaż i dostawy bezpośrednie

Gdzie kupię produkt

Gdzie kupię produkt

- do sprzedaży nadwyżki produkcji, konieczny kontakt telefoniczny.

Header