Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego Logo Mobile
photo
miody

Pasieka Bielska

Podziel się

Dziadkowa pasja pasieczna (Widowo, gm. Bielsk Podlaski, pow.bielski)

– Mój dziadek w latach pięćdziesiątych założył pasiekę. W 1965 roku miał około 60-70 rodzin. To w tamtych latach było dość sporo – wspomina pan Norbert. – Dziadek był stolarzem, więc sam robił ule. Kiedy miałem 20 lat, jeździłem do niego i pomagałem przy pszczołach. Wtedy miał już tylko siedem lub osiem rodzin, bo nie był już w stanie prowadzić dużej pasieki z uwagi na swój wiek. Jednak zaraził mnie miłością do pszczół.

Po dziadku pana Norberta zachowało się jeszcze kilka uli warszawskich poszerzanych. – A ja na jego maszynach stolarskich zrobiłem swoje ule. Przeszedłem tylko na inny typ ramki – jednościenny Langstroth 3/4 – dodaje pszczelarz.

Pasieka pana Norberta liczy 75 pszczelich rodzin rasy buckfast. Jest to pasieka stacjonarna rozstawiona w czterech miejscach. – Część pasieki stoi w Skrzypkach Dużych, rodzinnej miejscowości dziadka. Pozostałe ule stoją w trzech miejscach w rejonie Bielska Podlaskiego – mówi pan Norbert.

Pasieka Bielska oferuje miody. Są to wielokwiaty: wiosenny, letni i późny letni. Pozyskiwane są z kwiatów, drzew, krzewów uprawianych i dziko rosnących.

– Moich miodów nie rozróżniam gatunkowo, bo trudno o jednorodne pożytki. Nie wożę też pszczół na plantacje – mówi pan Norbert. Miody można nabyć bezpośrednio w pasiece. Nie ma ich zbyt wiele, więc kupują je głównie znajomi. – Moim głównym źródłem utrzymania jest praca zawodowa. Natomiast pszczoły to bardziej pasja niż biznes – podsumowuje pan Norbert.

 

Galeria

lead-image
lead-image
lead-image
Lokalizacja sklepu

Norbert Hryniewicki Pasieka Bielska

Pasieka porowadzona stacjonarnie wśród ąk i lasów. Różnorodne pożytki są gwarancją bogatych smakowo miodów wielokwiatowych: wiosennych i letnich. Pszczelarz bierze udział w akcji Samorządu Województwa Podlaskiego promującej markę "Miód Podlaski" a prowadzonej przez Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego.  

Tel.: 508 784 869

e-mail: norbi_m10/at/wp.pl

 

Lokalizacja sklepu

Norbert Hryniewicki Pasieka Bielska

Widowo 144, 17-100 Bielsk Podlaski

wyznacz trasę
Forma działalności

Forma działalności

Sprzedaż i dostawy bezpośrednie

Gdzie kupię produkt

Gdzie kupię produkt

- na miejscu po uprzednim kontakcie telefonicznym

Header