Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego Logo Mobile
photo
miody

Pasieka nad Narwią

Podziel się

Pasieka nad Narwią w Zawykach (gm. Suraż)

Otoczenie Narwiańskiego Parku Narodowego, zwłaszcza różnorodność lokalnej flory, sprzyja walorom miodu wytworzonego na bazie lokalnych pożytków. Kluczem do specyfiki obszaru jest unikatowy system rzeczny, który pokrywa ten cenny obszar wieloma łączącymi i rozdzielającymi się korytami.

Jednym z pszczelarzy, który postanowił wykorzystać walory naturalne zamieszkiwanej przez siebie okolicy do hodowli pszczół jest Pan Krzysztof Młodzianowski. Skąd pomysł na tą działalność?

- Mam pewne doświadczenie w branży medycznej, ponadto kontakt z naturą był dla mnie od zawsze sposobem na zrelaksowanie się i odpoczynek. Założenie pasieki wydało mi się naturalnym sposobem na połączenie przyjemnego z pożytecznym – zwłaszcza, że bardzo interesuję się właściwościami prozdrowotnymi produktów pszczelich, jak też wszystkim co się z tym wiąże. Nie każdy wie, że pszczoły to nie tylko miód – warto zwrócić uwagę też na inne produkty, jak np. pierzga, czy też propolis.

Pan Krzysztof chwali sobie również samo przebywanie w otoczeniu pszczół pod kątem apiterapii. Ma również plany rozwoju.

- Już wkrótce planuje uruchomienie specjalnego miejsca, gdzie będzie można oddychać „pszczelim powietrzem”. Ta forma terapii zdobywa sobie coraz większą popularność zwłaszcza wśród osób borykających się z astmą. Chciałbym również wygospodarować więcej czasu na promocję i rozwój pasieki. Skoro na telefon można zamówić np. pizzę, to czemu by nie miód? - pyta retorycznie.

Klienci chwalą sobie miody znad Narwi, o czym świadczą liczne telefony i zamówienia.

- Ludzie z całego kraju wypoczywają w okolicy. Niektórzy trafiają do mnie lub są częstowani moim miodem w okolicznych obiektach turystycznych. To jest bardzo miłe, że potem kontaktują się, aby kupić miód, który tak im smakował. Jest jakaś nieuchwytna nuta smakowa, która sprawia, że klienci poszukują właśnie moich miodów. Czasem bywam w Warszawie i zdarza mi się, że klienci wychodzą na dworzec PKP, by osobiście go odebrać. Wielu z nich dopytuje o różne właściwości, a ja bardzo chętnie wyjaśniam np. skąd bierze się określona konsystencja i jakie właściwości mają poszczególne odmiany miodu.

Pasieka nad Narwią, mimo że niewielka, oferuje swe produkty przez cały rok. Oznacza to, że producent zmuszony jest reglamentować sprzedaż w określonych miesiącach, aby klienci mogli kupić miód również np. w grudniu.

Pasieka znana jest z szerokiej oferty produktów pszczelich. Ciekawostką jest usadowienie części uli na terenach zalesionych, co dodatkowo rozszerza dostępny asortyment. W planie jest rozmieszczanie uli na terenie z dostępem do bardziej podmokłych, bagiennych pożytków pszczelich.

Pan Krzysztof chętnie pogłębia swoją wiedzę o pszczołach, w tym aktywnie uczestniczy w pracach Podlaskiego Związku Pszczelarskiego. Jako pasjonat z zapałem dzieli się wiedzą i doświadczeniem z kolegami po fachu.

Galeria

lead-image
lead-image
lead-image
Lokalizacja sklepu

Pasieka nad Narwią - Krzysztof Młodzianowski

Pasieka całorocznie oferuje własny miód w szerokim asortymencie. Do nabycia również produkty pszczele (np. propolis, pyłek pszczeli).
Tel. kom.: 503038775; e-mail: krzysztof.mlodzianowski/at/gmail.com

Link do strony: www.pasiekanadnarwia.pl

Strona na Instagram: pasieka_nad_narwia; 

Lokalizacja sklepu

Pasieka nad Narwią - Krzysztof Młodzianowski

Zawyki 24; 18-105 Suraż

wyznacz trasę
Forma działalności

Forma działalności

Sprzedaż i dostawy bezpośrednie

Gdzie kupię produkt

Gdzie kupię produkt

Pasieka nad Narwią zaprasza do zakupów bezpośrednio w Zawykach. Po uzgodnieniu możliwe umówienie się na odbiór osobisty w Warszawie lub Białymstoku, jest też opcja wysyłki. Producent chętnie obsługuje tzw. grupy zakupowe.

Header