Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego Logo Mobile
photo
miody

Miody z kolonii

Podziel się

Miody z Ostrowia Kolonii (gm. Dąbrowa Białostocka, pow. sokólski)

Pan Dariusz pszczelarstwem zajmuje się od pięciu lat. W jego rodzinie nie było tradycji pszczelarskich. – Sąsiad miał kiedyś pasiekę. Ja wtedy byłem dzieckiem. Bawiliśmy się z kolegami i pewnego razu przypadkowo natrafiliśmy na rójkę. Wszedłem na drzewo, a tam zwisał wielki kokon pszczół. Wystraszyłem się, spadłem z tego drzewa, nie wiedziałem, co robić – opowiada ze śmiechem pan Sotnik. – Po wielu latach doszedłem do wniosku, że chciałbym mieć pasiekę.

Pan Dariusz ma obecnie 15 pszczelich rodzin. Jego pasieka jest stacjonarna, a pracują w niej pszczoły rasy buckfast i krainka.

Pan Sotnik oferuje miody wielokwiatowe. – Wiosną jest to wielokwiat pozyskiwany z sadów, a także z mniszka, później kwitnie facelia, którą sam sieję, następnie lipa – wylicza pan Dariusz. Miód można kupić u pana Sotnika, w Ostrowiu. – Ze zbytem nie mam problemu, byle miody były. Mam stałych odbiorców, którzy dzwonią i je zamawiają. Jeżeli coś mi zostanie, to oczywiście chętnie sprzedam – mówi pan Sotnik.

 

Galeria

lead-image
lead-image
lead-image
Lokalizacja sklepu

Pasieka Dariusz Sotnik

Nieiwielka pasieka stacjonarna w gm. Dąbrowa Białostocka. W sprzedaży głównie bogaty w smak miód wielokwiatowy. Pszczelarz bierze udział w akcji Samorządu Województwa Podlaskiego promującej markę "Miód Podlaski" a prowadzonej przez Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego.  

Tel. 606 115 225

e-mail: telenaprawa/at/gmail.com

 

Lokalizacja sklepu

Pasieka Dariusz Sotnik

Ostrowie Kolonia 64, 16-200 Dąbrowa Białostocka

wyznacz trasę
Forma działalności

Forma działalności

Sprzedaż i dostawy bezpośrednie

Gdzie kupię produkt

Gdzie kupię produkt

- po kontakcie telefonicznym

Header