Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego Logo Mobile
photo
warzywa

Kiszone od Sienkiewiczów (RHD)

Podziel się

Kiszonki prosto od rolnika z Czarnej Wsi Kościelnej (gm. Czarna Białostocka)

W odrębnym wpisie opisaliśmy rodzinną firmę Państwa Sienkiewiczów "Kiszenie z tradycją". Przy tym gospodarstwie rolnym funkcjonuje także Rolniczy Handel Detaliczny prowadzony przez Panią Annę. Inicjatywa ta poszerza gamę produktową o warzywa kiszone w słoikach. Warto zwrócić uwagę, że w ofercie RHD są niecodzienne warzywa kiszone, jak np. szatkowana kapusta czerwona, rzodkiew, czy też marchew.

Państwo Sienkiewiczowie prowadzą niewielkie - 6,5 hektarowe gospodarstwo rodzinne w Czarnej Wsi Kościelnej w sercu Puszczy Knyszyńskiej na obszarze Natura 2000. Tuż obok rodzinnego domu stoi mała przetwórnia, w której produkują kiszonki (kapustę i ogórki oraz kwas buraczany). Przy gospodarstwie funkcjonuje „Warsztatownia” – drewniana chata, gdzie prowadzone są warsztaty edukacyjne dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Podczas szkoleń uczestnicy poznają tajemnice kiszenia warzyw i pieczenia chleba.

Galeria

lead-image
lead-image
lead-image
Lokalizacja sklepu

Anna Sienkiewicz - Rolniczy Handel Detaliczny

W ofercie w ramach RHD są kiszone warzywa pakowane w szklane słoiki (czerwona kapusta, ogórki, rzodkiew, marchew).

Tel. kom.: 513021609, e-mail: anna.sienkiewicz1963/at/gmail.com

Strona na FB: Kiszenie z Tradycją

Lokalizacja sklepu

Anna Sienkiewicz - Rolniczy Handel Detaliczny

ul. E. Szapela 18a; 16-020 Czarna Wieś Kościelna

wyznacz trasę
Forma działalności

Forma działalności

Rolniczy Handel Detaliczny

Gdzie kupię produkt

Gdzie kupię produkt

Aby skorzystać z oferty w ramach RHD należy udać się bezpośrednio do gospodarstwa. Producenta można też spotkać na jarmarkach i festynach, a także umówić się na odbiór produktu na terenie Białegostoku i okolic.

Certyfikaty, wyróżnienia

Pani Anna Sienkiewicz aktywnie działa na rzecz Podlaskiego Szlaku Kulinarnego. Uczestniczyła w rozmaitych konkursach i festiwalach - zostając m. in. laureatem IV Międzynarodowego Turnieju Smaków na Zamku w Liwie.

szlak_66c 199_green-velo

Materiały dodatkowe

Zapraszamy do obejrzenia filmu o Podlaskim Szlaku Kulinarnym, którego członkiem jest gospodarstwo Państwa Sienkiewiczów. 

Wideo

Header