Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego Logo Mobile
photo
ryby

Ryby z Suwalszczyzny

Podziel się

Ryby świeże i wędzone z Gawrych Rudy

Można sobie wybrać, a nawet wskazać palcem, którą rybę chcemy zabrać ze sobą. Albo zadzwonić i zamówić: wędzonego węgorza, sieję, pstrąga, sielawę, jesiotra. Drzwi ośrodka zarybieniowego w Gawrych Rudzie należącego do Polskiego Związku Wędkarskiego Gospodarstwa Rybackiego PZW w Suwałkach - stoją otworem przed amatorami świeżej ryby.

Za budynkiem ośrodka położnego w Gawrych Rudzie 107 w kilkunastu basenach na otwartym powietrzu pływają ryby: ciemnoszare, pomarańczowe, srebrne. 

- Mamy tu 16 basenów zasilanych wodą z jeziora Staw Płociczno. Dodatkowo jest też sześć basenów manipulacyjnych wykorzystywanych w okresie tarłowym, bo sami pozyskujemy ikrę – wyjaśnia kierownik ośrodka Krystian Wąsik. - Produkujemy tu głównie ryby łososiowate: pstrąga potokowego, troć jeziorową oraz sieję, a także do sprzedaży konsumpcyjnej pstrąga tęczowego i pstrąga tęczowego albinosa oraz jesiotra – opowiada.

Ryby karmione są specjalną paszą na bazie mączki rybnej z dodatkami witamin. Baseny są pod stałą kontrolą: przez cały rok sprawdzane są dopływy, odpływy, temperatura, natlenienie wody.

 – Zimą woda w naszych basenach nie zamarza, bo mamy dobry przepływ, a ponadto przy odpowiednim zagęszczeniu ryb, dzięki ich ruchowi nie dochodzi do zamarzania. Tak więc i wówczas można u nas liczyć na świeżo wyłowioną rybę - wyjaśnia kierownik.

Oprócz zakupu świeżej ryby w Gawrych Rudzie klienci mogą także na miejscu kupić rybę wędzoną. - Gospodarujemy na jeziorach i stamtąd też pozyskujemy ryby, np. węgorze – wyjaśnia kierownik Wąsik. – W sezonie wędzimy codziennie, poza nim w piątki i soboty, a także w inne dni jeżeli życzy tego sobie klient. Ale wędzimy tylko na zamówienie, więc trzeba do nas zadzwonić. A po świeżą rybę – najlepiej przyjechać. Połączyć wizytę na Suwalszczyźnie, z wizytą u nas.

Galeria

lead-image
lead-image
lead-image
Lokalizacja sklepu

Ośrodek Zarybieniowy PZW w Gawrych Rudzie

Ryba świeża: pstrąg (tęczowy i albinos), jesiotr, sieja, sielawa oraz ryba wędzona (na zamówienie).

Od pon. do pt. godz.7.30-16.00; sob. 7.30-14.00.

Tel. 875664005, 875663636; e-mail: pzw/at/suwalki.com.pl

Lokalizacja sklepu

Ośrodek Zarybieniowy PZW w Gawrych Rudzie

Gawrych Ruda 107, 16-402

wyznacz trasę
Forma działalności

Forma działalności

Zakład spożywczy

Gdzie kupię produkt

Gdzie kupię produkt

Wybór i zakupy na miejscu w ośrodku.

Certyfikaty, wyróżnienia

Ryby wędzone z ośrodka w Gawrych Rudzie od 2014 r. są wpisane na ministerialną Listę Produktów Tradycyjnych pod hasłem: "ryby słodkowodne wędzone metodą tradycyjną" - link do serwisu zewnętrznego

lpt66b 199_green-velo

Header