Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego Logo Mobile
photo
ryby, dania i potrawy

Ryba w Sytej Pannie

Podziel się

Rybne przysmaki z łomżyńskiej restauracji

- Nie pamiętam, kiedy złowiłem swoją pierwszą rybę, bo od dzieciaka tata zabierał mnie ze sobą nad wodę – opowiada o wędkowaniu Tomasz Siergiejewicz, który razem z żoną Beata prowadzi Sytą Pannę. – Pamiętam swojego pierwszego szczupaka, złapanego na wędkę kombinowaną domowym sposobem. Miał całe kilo dwadzieścia! – śmieje się dziś, po latach łowienia bardziej okazałych sztuk.  

Dziś na ryby jeździ hobbystycznie, bo te, które oferuje swoim klientom w restauracji pochodzą z gospodarstw rybackich, głównie z Suwalszczyzny, ale też Warmii i Mazur. - Szczupak w Narwi pewnie się do dziś znajdzie, ale na potrzeby restauracji muszę mieć do niego stały dostęp i odpowiednią ilość - wyjaśnia Pan Tomasz. Oprócz restauracji, gdzie klienci mogą zamówić rybne przysmaki wspólnie z żoną prowadzi też zakład przetwórczy w Dłużniewie, w którym –zwłaszcza w okresie świąt Bożego Narodzenia – przygotuje rybną garmażerkę, w tym faszerowanego szczupaka łomżyńskiego. - Przepisy są moje, bo jestem pasjonatem kuchni, ale też oparte na recepturach domowych – zdradza Pan Tomasz i dodaje, że tak jak wędkowaniem od taty, to kuchnią zaraziła go mama. - Przez lata prowadziła w Łomży lokal z polskimi, domowymi daniami. Po latach przejąłem to po niej, najpierw nazywając go Siergiejewiczówka, a potem Syta Panna – wyjaśnia.

Jakość w parze z nagrodami

W Sytej Pannie można zjeść zarówno dania rybne, jak i klasyczne, polskie zestawy. Wyróżnikiem są produkty wysokiej jakości. - Na przykład do śniadania polskiego podajemy ser koryciński. Zanim znalazłem taki, który najbardziej mi pasuje, pojeździłem po wielu producentach - opowiada Pan Tomasz. – Podobnie jest z rybami, dostawcami mięsa czy warzyw. Muszą być dobrej jakości i najlepiej z regionu.

Za jakością produktów, idzie w parze smak gotowych dań. Państwo Siergiejewiczowie dzięki dbałości o te dwie rzeczy zostali docenieni przez ogólnopolskie jury. I to nie jednokrotnie. Wspólnie z żoną są laureatami wielu kulinarnych konkursów.

 Najważniejsze to zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo”. Po etapach regionalnych, w którym uczestnicy starają się otrzymać nagrody, ale też nominację do dalszej walki, przychodzi czas na finał podczas targów w Poznaniu. Tam jury ogólnopolskie przyznaje nagrody w postaci upragnionych przez uczestników „Pereł”.  W swojej kolekcji państwo Siergiejewiczowie mają ich aż cztery! - Za szczupaka faszerowanego pieczonego na tataraku, pasztet z sandacza z rakami, węgorza w sosie koperkowym a także za keks dojrzewający – wylicza Pan Tomasz. – Jesteśmy jedyni w województwie z taką kolekcją Pereł – przyznaje.

Dieta z Podlasia

Inną formą kulinarnej działalności Państwa Siergiejewiczów jest catering dietetyczny. - Obsługujemy klientów, którzy chcą jeść zdrowo, smacznie a przy tym dbać o formę – opowiadają.  – Przygotujemy diety i menu pod okiem fachowca, który codziennie układa nam jadłospisy i diety indywidualne klientów. Poza tym wszystko przygotowujemy sami, od zup, przez sosy i przetwory. Pieczemy też sami chleb żytni. Mamy klientów głównie z Łomży i Białegostoku, a ich liczba wciąż się powiększa.

Catering oferowany przez państwa Siergiejewiczów nazywany jest przez nich „Dietą z Podlasia”. Dlaczego?

- Bo jako członkowie Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego dążymy do tego, by w naszych daniach większość produktów była od lokalnych, sprawdzonych dostawców - wyjaśniają.

Galeria

lead-image
lead-image
lead-image
Lokalizacja sklepu

Syta Panna Beata Prejs-Siergiejewicz

W restauracji oferowane są świeże potrawy z regionalnych produktów (sery, przetwory, ryby) ze szczególnym uwzględnieniem dań rybnych. Na miejscu można kupić też rybną garmażerkę (pasztety rybne, łomżyński szczupak faszerowany). Rarytasem jest też deser - keks dojrzewający. Właściciele prowadzą także catering dietetyczny oparty na lokalnych produktach.

Restauracja tel. 506 071 647; Catering tel. 533 910 006

Link do strony: https://sytapanna.pl/

Strona na FB (link zewnętrzny): Restauracja Syta Panna  

Lokalizacja sklepu

Syta Panna Beata Prejs-Siergiejewicz

Restauracja: ul. Sikorskiego 134, 18-400 Łomża, Catering: Dłużniewo 4a, 18-400 Łomża.

wyznacz trasę
Forma działalności

Forma działalności

Gastronomia i catering

Gdzie kupię produkt

Gdzie kupię produkt

Dostępne na miejscu w restauracji. Catering po złożeniu zamówienia. Kontakt przez FB - link do strony: Syta Panna   

Certyfikaty, wyróżnienia

Właściciele łomżyńskiej restauracji są jedyni w Województwie Podlaskim z rekordową liczbą kulinarnych "Pereł" - nagród finałowych ogólnopolskiego konkursu kulinarnego "Nasze Kuliarne Dziedzictwo". Zdobyli ich aż cztery! Otrzymali je za: węgorza w sosie koperkowym (2008 r.), pasztet z sandacza z rakami (2009 r.), szczupaka faszerowanego pieczonego w tataraku (2015 r.), keks dojrzewający (2018 r.).

Ponadto są również laureatami podlaskiej Agroligi i zdobywcami wielu innych wyróżnień kulinarnych.

nkd_66

Header