Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego Logo Mobile
photo
mleczne

Tradycyjne masło i sery z Filipowa

Podziel się

Jakość z SM Rospuda (pow. suwalski)

Zakład mleczarski w Filipowie został uruchomiony w 1968 r. Kluczem do wyjątkowej jakości produktu pozostaje surowiec, czyli mleko z okolicznych, często niewielkich gospodarstw rolnych, rozsianych wokół Doliny Rospudy. Średnia gęstość zaludnienia na tym terenie odpowiada ledwie ćwierci tego wskaźnika dla Polski, co przekłada się wprost na niskie obciążenie środowiska naturalnego.

Jednym z pierwszych produktów, które powstało w Filipowie i od lat jego receptura nie uległa zmianie jest masło.

- Nie ma co ukrywać, że w dobie akcesji Polski do struktur unijnych nie modernizowaliśmy naszych urządzeń ze względu na biedę. Udało się nam jednak oprzeć fali likwidacji zakładów – mówi nam prezes spółdzielni Henryk Masalski. - Pomogło nam w tym wejście w niszę jakości, czego wyrazem było zarejestrowanie już w 2005 r. naszego wyjątkowego masła na Liście Produktów Tradycyjnych w zestawie z serem Gouda oraz serem Podlaskim. Okazuje się, że mała mleczarnia, jak nasza, też może świetnie funkcjonować korzystając z elastyczności przepisów. Mniejszy obszar działania sprawia, że surowiec nie musi przebywać dużych odległości z obory do zakładu, a to w połączeniu z jego jakością jest sekretem świeżego, śmietankowego smaku naszego masła. Ponadto szczycimy się, że nasze metody produkcji nie zmieniły się od lat 70-tych XX wieku.

Jakość jest zasługą ciężkiej, wieloletniej pracy oraz niepoddawaniu się presji stosowania tańszych zamienników. Produkcja serów i masła nie jest poprawiana dodatkami chemicznymi, a procesy technologiczne nie są nastawione na jak najszybsze, dzięki czemu produkty zachowują naturalne walory smakowe oraz cenne witaminy i minerały.

Okazuje się, że politykę mleczarni docenia wielu konsumentów poszukujących produktów wyjątkowych, o sprawdzonym pochodzeniu. Na pewno jedną z takich perełek jest masło tradycyjne z Filipowa. Produkt ten, jako jeden z nielicznych w regionie, dysponuje certyfikatem w ramach ogólnopolskiego systemu „Jakość Tradycja”, prowadzonym przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego.

Galeria

lead-image
lead-image
lead-image
Lokalizacja sklepu

Spółdzielnia Mleczarska Rospuda w Filipowie

W ofercie zakładu masło tradycyjne z Filipowa oraz sery dojrzewające.

Tel. 875696019, e-mail: handel/at/smrospuda.pl (Dział Handlu).

Link do strony: http://smrospuda.pl/

Strona na FB: Mleczarnia Rospuda

Lokalizacja sklepu

Spółdzielnia Mleczarska Rospuda w Filipowie

ul. 1 Maja 48, 16-424 Filipów

wyznacz trasę
Forma działalności

Forma działalności

Zakład spożywczy

Gdzie kupię produkt

Gdzie kupię produkt

Spółdzielnia prowadzi sklep firmowy przy swojej siedzibie (czynny pon.-pt 6:00-18:00, sob. 6:00-16:00). Ponadto produkty dostępne są np.
- w Białymstoku (PSS Białystok),
- w Warszawie i okolicach (np. BAGPOL Dystrybucja, wiejskaspizarnia.pl, www.delikatesy.pl).

Certyfikaty, wyróżnienia

SM Rospuda w Filipowie szczyci się certyfikatem „Jakość Tradycja” na masło tradycyjne z Filipowa. Produkt ten – obok serów Gouda i Podlaskiego – w 2005 r. został zarejestrowany na - link do strony: Liście Produktów Tradycyjnych. Mleczarnia posługuje się też znakiem „Zielone Płuca Polski” oraz inicjatywy „Doceń Polskie”. Spółdzielnia może pochwalić się niezliczoną ilością nagród targowych oraz innych konkursach branżowych za masło i sery.

jt66 lpt66b 199_green-velo

Header